Çiftet gjysmëfinale të turneut të Romës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çiftet gjysmëfinale të turneut të Romës

NULL NULL
16/05/2015
Turneru i Romës, në të cilin po marrin pjesë shumica e më të mirëve të botës, tashmë është në fazat e fundit.

Roger Federer është kualifikuar në gjysmëfinalen e turneut që po zhvillohet në Romë.

Zvicerani mundi Toms Berdych, me rezultat 6-3, 6-3. Ndërkohë, fitore ka arritur edhe Novak Djokovic që mposhti Kei Nishikori, me rezultat 6-3, 6-3, 6-1.

Rezultatet

Meshkuj (çerekfinale):

Novak Djokovic (SER/N.1) mund Kei Nishikori (JAP/N.5) 6-3, 3-6, 6-1

David Ferrer (SPA/N.7) mund David Goffin (BEL) 6-2, 4-6, 6-3

Stan Wawrinka (ZVI/N.8) mund Rafael Nadal (SPA/N.4) 7-6 (9/7), 6-2

Roger Federer (ZVI/N.2) mund Tomas Berdych (CEK/N.6) 6-3, 6-3

Në gjysmëfinalen do të takohen çiftet Djokovic – Ferrer dhe Wawrinka – Federer.