Christopher Landon diagnostikohet me kancer në veshka

Christopher Landon diagnostikohet me kancer në veshka

NULL NULL
2 weeks më parë

Christopher Landon, regjisori i filmit “Happy Death Day”, ka folur rreth diagnostikimit me kancer në veshka.

46 vjeçari thotë se ai u desh të hynte në një operacion urgjent rreth një javë më parë për të hequr një pjesë të veshkës.

Chris thotë se kanceri u kap fatmirësisht para se të përhapet dhe ai po i nxit ndjekësit të kontrollojnë trupat e tyre, të bëjnë ushtrime fizike dhe të bëjnë testime.

“Rreth një javë më parë u diagnostikova me kancer në veshka. Unë hyra në një operacion urgjent për të hequr një pjesë të veshkës time. Unë nuk do të postoja në lidhje me këtë, por e kam të domosdoshme sepse pata fat dhe e kapa herët. Ishte një flakë që u zbulua dhe nuk ishte përhapur ende”, tha Chris.

Ai vazhdoi: “Shikoni trupat tuaj, bëni ushtrime fizike, testohuni. Disa nga llojet e kancerit janë vrasës të  heshtur. Unë mund të kisha kaluar vite duke ecur me këtë pa simptoma. Unë jam shumë mirënjohës ndaj mjekëve të mi”, transmeton Klankosova.tv.