Chopin nderohet në Prishtinë me festival dedikuar veprave të tij (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Chopin nderohet në Prishtinë me festival dedikuar veprave të tij (VIDEO)

NULL NULL
nga Valdrin Ibishi 2 months më parë

Është mbajtur në Prishtinë edicioni i 12-të i festivalit “Chopin Piano Fest Prishtina”, për nder të ish-kompozitorit të shquar botëror Frederic Chopin.

Të gëzuar me interesimin dhe mbështetjen, janë shprehur shprehën organizatorët, njofton Klan Kosova.

Festivali u themelua për nder të 200-vjetorit të lindjes se kompozitorit polak.