Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Chollet bisedon me Vuçiqin: E inkurajova që të ndihmojë në qetësimin e situatës në veri

NULL NULL
03.06.2023 21:50
chollet vuciq

Këshilltari i lartë i Departamentit Amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka biseduar dje me presidentin e Serbisë të cilin thotë se e ka “inkurajuar” që t’i nxisë serbët e Kosovës për qetësi.

Në një postim në Twitter, Chollet tha se nga Vuçiqi ka kërkuar po ashtu që të ndërmarrë hapa për të ndihmuar qetësimin e krizës në veri të Kosovës, raporton Klankosova.tv.

“…dhe të kthehet në rrugën e normalizimit dhe angazhimit konstruktiv në dialogun e lehtësuar nga BE-ja”, shkroi Chollet. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.