Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Chicago e shkatërron Milwaukee

NULL NULL
02.05.2015 13:23

Chicago Bulls largon hijet e dyshimit duke i dhënë një shuplakë të fortë Milwaukee Bucks në takimin e gjashtë për të mbyllur përfundimisht llogaritë me suksesin e katërt të serisë play off.

120-66 i mbylli 6 periodat ekipi nga Ilinois që regjistroi pothuajse dyfishin e pikëve të skuadrës mike, duke regjistruar edhe rekordin më të thellë të kësaj skuadre në historinë e play-off.

Ishte Pau Gasol ai që mori në dorë frenat e takimit duke e çuar Chicagon në 8 pikë avantazh, ndërsa Jimmy Butler dhe Derrick Rose u treguan të papërmbajtshëm poshtë koshit duke e mbyllur periodën e parë me rezultatin 41-18.

Ersan Ilyasova ishte lojtari më aktiv për Milwaukee, por koshat e tij nuk i shërbyen skuadrës nga Wisconsin për të evituar disfatën pasi gjatë pjesës së dytë doli në skenë Joakim Noah, i cili vulosi fatin e takimit duke i fiksuar shifrat përfundimtare në 4-2.

Kjo ishte performanca e dytë më e dobët e Milwaukee në një ndeshje play-off që prej vitit 1970. Në fazën tjetër, Chicago Bulls do të përplasë brirët me Cleveland Cavaliers.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.