Chelsea mund ta shesë Mountin - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Chelsea mund ta shesë Mountin

NULL NULL
21.02.2023 00:55

Chelsea mund ta vë në shitje Mason Mount nëse nuk arrihet një marrëveshje midis dy palëve për zgjatje të kontratës.

Anglezit i skadon kontrata më 2024, dhe është David Ornstein nga The Athletic ai i cili ka raportuar se të Kaltrit mund ta shesin njërin prej yjeve të skuadrës.

“Oferta të kontratës janë refuzuar. Bisedimet nuk po vazhdojnë. Ato do të rifillojnë gjatë verës, dhe Chelsea ose do t’ia rinovojë kontratën e re, ose do ta shesë”, ka thënë Ornstein.

“Është folur se ka një interes nga klube si Liverpooli. Jam i sigurt që ka treg për Mason Mountin”.