Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Anglia Blu(es)

NULL NULL
03.05.2015 16:43

Pas fitores 1:0 ndaj Crystal Palace skuadra e Jose Mourinhos ka arritur që të sigurojë edhe matematikisht titullin e kampionit në Premier League.

Hero i kësaj ndeshje ishte Eden Hazard.  Ai shënoi golin në pjesën e parë të takimit, e që në fund doli të jetë goli i 3 pikëve të duhura për t’u shpallur kampion.

Kjo është hera e parë pas 5 viteve që Chelsea fiton titullin në Angli.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.