Chelsea e konfirmon por nuk e konfirmon, transferimin e Mudryk - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Chelsea e konfirmon por nuk e konfirmon, transferimin e Mudryk

NULL NULL
15.01.2023 15:06

Chelsea ka dhënë shumë indikacione për transferimin e Mykhailo Mudryk, por ende nuk e ka konfirmuar apo zyrtarizuar.

Klubi ka përditësuar biografinë në faqen e tyre në Instagram, ku kanë lënë profilin zyrtar të Mudryk dhe duke u bërë thirrje tifozëve ta ndiqnin rekrutimin e tyre të ri.

Përveç kësaj, ata postuan momentet kryesore të lojtarit duke luajtur për Shakhtar Donetsk, por vetëm duke konfirmuar ardhjen e tij.

Blutë rrëmbyen marrëveshjen e transferimit të Arsenalit për Mudryk në momentin e fundit duke ofruar 108.9 milionë dollarë për anësorin ukrainas. Ai aktualisht ndodhet në Londër pasi i është nënshtruar testeve mjekësore dhe do të jetë i pranishëm në ndeshjen e Chelseat në Premier League kundër Crystal Palace në Stamford Bridge, të dielën.