Celtic i interesuar të nënshkruajë me ish-portierin e Tottenhamit

Celtic i interesuar të nënshkruajë me ish-portierin e Tottenhamit

NULL NULL
2 months më parë

Celtic është i interesuar për ish -reprezentuesin e Anglisë, Joe Hart, teksa përpiqet të adresojë problemet e tyre të portierit.

Hart, 34 vjeç, ka luajtur 10 herë që kur iu bashkua Tottenhamit në një marrëveshje dyvjeçare verën e kaluar, por vetëm në ndeshjet e kupës.

Vasilis Barkas dhe Scott Bain të dy luajtën një ndeshje të disfatës së Celtic në Ligën e Kampionëve nga Midtjylland, por asnjëra nuk duket të jetë zgjedhja e parë.

Pengesa kryesore do të jetë nëse Celtic mund të ofrojë një pako mjaft të madhe për të tërhequr Hart, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Karriera e ish-lojtarit të Manchester City ka ngecur keq pasi ai humbi vendin e tij në Burnley pas një goditjeje 5-1 nga Everton në dhjetor 2018, e cila mbetet ndeshja e fundit e ligës që ai luajti.

Shanset e tij për lojën në Tottenham janë zvogëluar edhe më shumë me ardhjen e Pierluigi Gollini nga Atalanta, transmeton Klankosova.tv.