Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Canet i pari në Mugello ani pse u përplas

NULL NULL
nga Naim Selmani 10.06.2023 17:11

Motoristi spanjoll Aron Canet e pati të vështirë të qëndroj brenda shtegut gjatë kualifikimeve në shtegun e Mugellos të shtunën.

Kjo pasi ai përfundoi jashtë shtegut me ekipin e tij Pons dhe më pas u dërgua për kontroll të mëtutjeshme mjekësore përcjell klankosova,tv.

Megjithatë paraprakisht ai bëri paraqitje shumë të mirë duke e vendosur kohën më të shpejtë në Itali prej 1:50.796.

Prandaj kjo kohë doli të jetë e pa thyeshme për pjesën tjetër të motoristëve pasi asnjëri nuk arriti ta thyej.

Si rrjedhojë Canet të dielën niset nga pozita e parë në garën për shpërblimin e madh të Italisë.

Pas tij do të startoj spanjolli tjetër Pedro Acosta, kurse i treti është britaniku Sam Lowes.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.