20:21, 19 Shkurt 2020

Shefi i diplomacisë shqiptare, Gent Cakaj, sot u prit nga homologu i tij, Glauk Konjufca dhe tre liderët kryesorë të shtetit, presidenti Hashim Thaçi, kryeparlamentarja Vjosa Osmani dhe kryeministri Albin Kurti.

Cakaj deklaroi se kufiri në mes Kosovës e Shqipërisë duhet të hiqet, njofton Klan Kosova.

Kronikë nga Arbëresha Shpati

Konkurs Pune

Lexo më shumë