23:39, 19 Qershor 2019

Anglia është vendi i mbretërve dhe i çajit.

Çaji është një pjesë jetike e kulturës angleze, gjithashtu fsheh dhe sekretin e elegancës së princeshave dhe dukeshave.

Po njësoj si Mbretëresha Elizabeth edhe dukeshat Kate Middleton dhe Meghan Markle preferojnë të njëjtin çaj.

Çaji i preferuar i dukeshave dhe mbretëreshës është çaji jeshil. Siç shkruan bota.al, ky është një burim antioksidantësh që ju ndihmon të humbni peshë dhe metabolizmi përshpejtohet.

Gjithashtu dhe çaji i xhenxhefilit sjell përfitime pozitive në dietën tuaj.

Nëse konsumoni një gotë nga këto çajra para se të shkoni në palestër, ju mund të digjni dy herë më shumë kalori në krahasim me rastet kur konsumoni ujë.

Konkurs Pune

Lexo më shumë