Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çaj me mjaltë para se të flini

NULL NULL
12.08.2015 13:54

Ky do të jetë një sekret pothuajse që për të cilin do të ndiheni falënderues.

Këto ushqime janë :

Banane – Ato janë praktikisht një pilulë gjumi në një lëvozhgë. Përveç se përmban qetësues ato përmbajnë magnez, një relaksues i muskujve.

Çaji kamomil – Kamomil është një element kryesor që ju vë në gjumë duke qetësuar mendjen dhem organet.

Qumështi i ngrohtë – Ky nuk është një mit. Qumështi ka disa triptofanit, një aminoacid që ka efekt qetësues si dhe kalcium.

Mjalti – Hidhni një lugë mjaltë në qumështin tuaj të ngrohtë ose tek çaji. Ai do të ulë nivelin e vigjilencës duke ju dhënë një gjendje përgjumjeje.

Tërshëra- Ato janë burimi një ndjenje gjumi.

Bajamet – Një grusht me bajame do t’iu bëjë të bëni një gjumë të qetë duke qenë se ato përmbajnë triptofan dhe magnez për relaksimin e muskujve.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.