Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Çadezh: Tensionet trembin investitorët – bizneset Kosovë-Serbi kanë bashkëpunim të mirë (VIDEO)

NULL NULL
06.06.2023 18:36
Çadezh Oda Serbi

Tensionet në Kosovë apo Serbi do të kenë ndikim në zhvillimin ekonomik të të dyja vendeve.

Kështu tha në një intervistë në emisionin Info Magazine në Klan Kosova Marko Çadezh, kryetar i Odës së Tregtisë dhe Industrisë në Serbi.

Çadezh tha se çdo investitor ose blerës trembet nga këto tensione.

“Kjo nuk është e mirë, është shumë e keqe. Nëse kemi një marrëveshje të përbashket se si do të zhvillohen proceset, atëherë duhet t’i qëndrojmë besnik asaj. Nëse nuk i qëndrojmë, atëherë prodhuesit do të largohet, dhe nëse prodhuesit largohen atëherë largohet paraja, atëherë vendosja drynin atij biznesit”, tha Çadezh në emisionin Info Magazine në Klan Kosova.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

Ai shtoi se bizneset nga Kosova dhe Serbia kanë bashkëpunim shumë të mirë.

“Ka mjaft produkte nga Kosova që vijnë edhe në tregun serb. Mirëpo ka shumë gjëra për t’u bërë dhe kjo nuk mund të bëhet pa stabilitetin politik”, shtoi ai.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.