Busquetsi megjithatë mund të mbetet te Barcelona - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Busquetsi megjithatë mund të mbetet te Barcelona

NULL NULL
28.04.2023 09:56

Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets, pritet që të mbetet te ky klub së paku edhe për një vit.

Sipas gazetarit Javi Miguel, 34-vjeçari është pajtuar që të mbetet në Camp Nou dhe disa në zhveshtore janë njoftuar për këtë gjë.

Ai pritet që të marrë një pagë prej shtatë milionë eurosh me opsionin që mund t’i shtohet edhe një vit tjetër.

Busquetsi ishte përfolur shumë për një largim nga katalunasit në fund të këtij stinori, mirëpo trajneri Xavi Hernandez donte që ta mbante edhe për më gjatë.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS