Burri gjen perlë të rrallë vjollce gjatë ngrënies në restorant (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Burri gjen perlë të rrallë vjollce gjatë ngrënies në restorant (VIDEO)

NULL NULL
18/08/2022

Një burrë nga Pensilvania duke ngrënë me familjen e tij në një restorant në Delaware bëri një zbulim befasues brenda një goce: një perlë ngjyrë vjollce.

Scott Overland nga Phoenixville ishte duke ngrënë në restorantin Salt Air në Rehoboth Beach me gruan dhe fëmijët e tij kur zbulimi u bë brenda një molusku verior.

“Në fillim gruaja ime mendoi se ishte, si një rruazë, ose një nga ato — dukej si një nga ato ëmbëlsirat ‘Dot’ në letër,” tha Overland për WCAU-TV. “Ne menduam se kuzhinieri hodhi diçka atje.”

Familja shpejt e kuptoi se objekti ishte një perlë dhe se planifikon ta dërgojnë për vlerësim për të parë se sa vlen.