15:11, 24 Prill 2019

Një aksident ka ndodhur sot në një prej minierave në Bulqizë.

Një minator ka humbur jetën dhe një tjetër është në gjendje të rëndë në spital.

Sipas policisë, dyshimet e para janë për një helmim të dy punëtorëve nga gazi që prodhohet nga shpërthimet me dinamit në galerinë e minierës në Tërnovë, raporton Tch, transmeton Klan Kosova.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë