"Bullet Train" kryeson arkat e Amerikës së Veriut me 30.1 milionë dollarë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

“Bullet Train” kryeson arkat e Amerikës së Veriut me 30.1 milionë dollarë

NULL NULL
08/08/2022

Aksioni i Brad Pitt e Sandra Bullock, “Bullet Train”, është filmi numër një në Amerikën e Veriut, duke fituar 30.1 milionë dollarë në fatura këtë fundjavë, njoftoi BoxOfficeMojo.com të dielën.

Në vendin e dytë është “DC League of Super-Pets”, i ndjekur nga Nope nëpozitën e tretë me 8.5 milionë dollarë, “Thor: Love and Thunder” në të katërtën me 7.6 milionë dollarë, Minions: “The Rise of Gru” në pozitën pesë me 7.1 milionë dollarë.

Në përmbyllje të nivelit më të lartë janë “Top Gun: Maverick” në numrin gjashtë me 7 milionë dollarë, “Where the Crawdads Sing” në pozitën e shtatë me 5.6 milionë dollarë, “Easter Sunday” në pozitën e tetë me 5.3 milionë dollarë, “Elvis” në të nëntën me 4 milionë dollarë dhe “The Black Phone” në pozitën e dhjetë me 1.5 milionë dollarë.

10 filmat më të mirë të kësaj fundjave fituan rreth 88 milionë dollarë, krahasuar me interpretuesit më të mirë të fundjavës së kaluar, të cilët fituan rreth 94 milionë dollarë, të udhëhequr nga Super-Pets.