Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bujar Osmani uron: Një ditë për t’u mbajtur mend për të dy vendet

NULL NULL
19.03.2023 01:59
Bujar Osmani

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka uruar Kosovën dhe Serbinë për arritjen e marrëveshjes në Ohër.

“Një ditë për t’u mbajtur mend për të dy vendet, por po ashtu edhe për të ardhmen evropiane të rajonit dhe konsolidimit të tij demokratik”, është shprehur Osmani, duke uruar edhe ndërmjetësuesit Borrell dhe Lajçak, përcjell KlanKosova.tv.

“Të nderuar që Maqedonia e Veriut ishte nikoqire e këtyre bisedimeve historike”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.