Bruksel: Vuçiq u takua me Josep Borell dhe Miroslav Lajçak - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bruksel: Vuçiq u takua me Josep Borell dhe Miroslav Lajçak

NULL NULL
18/08/2022

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka takuar sot në Bruksel përfaqësuesin e Lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell dhe Përfaqësuesin Special të BE-së për Dialog, Miroslav Lajçak, në kuadër të vazhdimit të dialogut në nivelin më të lartë ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës pas më shumë se një viti, shkruan Tanjug, transmeton Klan Kosova.