20:14, 8 Nëntor 2018

Presidentët e Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuçiq janë duke darkuar në këto momente me kreydiplomaten europiane, Federicaa Mogherini, njofton Klan Kosova.

Kjo pas takimeve të ndara që i patën më herët ndaras me atë si nikoqire.

E në arritjen e tij në selinë e Unionit Europian kosovari rikujtoi gjasat minimale për arritjen e një marrëveshjeje.

Kronikë e zgjeruar nga gazetari Besnik Tahiri.

 

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë