Britaniku harxhoi dy vjet për këto fotografi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Britaniku harxhoi dy vjet për këto fotografi

NULL NULL
15/03/2018

Tim Flach është fotograf i mirënjohur nga Britania e Madhe, i cili harxhoi dy vjet për të dokumentuar ekzistencën e brishtë të kafshëve të rrezikuara.

Në shkrepjet e tij mund të shohim çdo specie nga ato që njohim mirë, si ariu polar dhe leopardi i dëborës, e deri tek kafshët ekzotike si antilopa e Saigas.

Puna e tij e mahnitshme mund të gjendet në librin e tij të titulluar “Të rrezikuar”.