14:29, 15 Mars 2019

Si pasojë e sulmeve me armë zjarri në dy xhami në Zelandë të Re, 49 persona kanë humbur jetën dhe më shumë se 45 persona janë lënduar.

Britania e Madhe ka nderuar viktimat duke ulur flamujt në gjysmështizë, transmeton Klan Kosova.

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë