Britania e Madhe: Sulmet me armë kimike ishin “krim kundër njerëzimit” - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Britania e Madhe: Sulmet me armë kimike ishin “krim kundër njerëzimit”

NULL NULL
14/04/2018

Ambasadorja e Britanisë së Madhe në Organizatën e Kombeve të Bashkuara, Karen Pierce, ka thënë se përfshirja e Britanisë në sulmet ajrore në Siri ishin “një ndërhyrje humanitare”, dhe ishte ligjërisht e justifikueshme.

“Regjimi sirian po vret njerëzit e vet tash e shtatë vjet”, ka thënë Pierce, njofton Klan Kosova.

“Përdorimi i armëve kimike ishte një krim dhe ishte krim kundër njerëzimit”.

klankosova.tv