Britania e gatshme t'i ndihmojë Turqisë dhe Sirisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Britania e gatshme t’i ndihmojë Turqisë dhe Sirisë

NULL NULL
06.02.2023 09:32

Kryeministri britanik Rishi Sunak ka përsëritur mesazhin e mëparshëm të sekretarit të jashtëm James Cleverly se Britania e Madhe është e gatshme të ofrojë ndihmë për pasojat e tërmetit që ka vrarë mbi 500 njerëz në Turqi dhe Siri.

“Mendimet e mia janë me popullin e Turqisë dhe Sirisë këtë mëngjes, veçanërisht me që punojnë me kaq guxim për të shpëtuar ata që janë bllokuar nga tërmeti. Mbretëria e Bashkuar është e gatshme të ndihmojë në çfarëdo mënyre që mundemi”, ka shkruar ai në Twitter, transmeton Klankosova.tv.