Na ndiqni në:

Get it on Google Play Download on the App Store

Brazili rikthehet me fitoren 4-1 ndaj Paraguait pas barazimit tronditës në Copa America

NULL NULL
29.06.2024 10:50

Vinicius Junior shënoi dy gola në pjesën e parë për të udhëhequr Brazilin në një fitore 4-1 ndaj Paraguait të premten mbrëma dhe e vendosi skuadrën në pozicionin për të dalë nga Grupi D në Kupën e Amerikës.

Savinho shënoi gjithashtu një gol në pjesën e parë për Brazilin dhe Lucas Paqueta shënoi në pjesën e dytë. Omar Alderete shënoi golin e vetëm të Paraguait në Las Vegas të premten mbrëma.

Pati shumë momente të tensionuara me pesë kartonë të verdhë dhe një të kuq. Andres Cubas u përjashtua me karton të kuq në minutën e 81-të, duke e detyruar Paraguajin të luajë pjesën e fundit të ndeshjes me një lojtar. Kartonë të verdhë iu dhanë Wendell, Junior dhe Paqueta të Brazilit dhe Fabian Balbuena dhe Hernesto Caballero nga Paraguai.

Me katër pikë, Brazili është i dyti në listë pas liderit të grupit Kolumbia, e cila mundi Kosta Rikën 3-0 të premten më herët, shkruan Dailymail, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.