18:53, 11 Shkurt 2019

Derisa kriza në Venezuelë është duke vazhduar, Brazili ka planifikuar që të grumbullojë ndihma humanitare për atje.

Përfaqësuesja e opozitës në Venezuelë, Maria Teresa Belandria që ka marrë detyrën e ambasadores së vendit të saj në Brazil, ka thënë se qeveria braziliane do të ofrojë gjithë mbështetjen me ndihma në kufirin me Venezuelën, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova.

Ajo ka thënë para gazetarëve se agjencitë qeveritare nga Brazili do të jetë të përfshira në operacionin e ndihmave me ushqim dhe barna.

Konkurs Pune

Lexo më shumë