Borrell: Të dyja palët do jenë përgjegjëse për ndonjë eskalim të mundshëm - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Borrell: Të dyja palët do jenë përgjegjëse për ndonjë eskalim të mundshëm

NULL NULL
18/08/2022

Nëse situata eskalon, edhe pala kosovare por edhe ajo serbe, janë përgjegjëse, ka deklaruar sot shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, pas përfundimit të raundit të sotëm të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë.

Kjo meqë as në këto diskutime të sotme mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq nuk u arrit ndonjë marrëveshje, përcjell Klankosova.tv.

”Të dyja palët do të jenë përgjegjëse për ndonjë eskalim të mundshëm”, është shprehur ndër tjera Borrell.