Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Borrell takon Guterres, flasin për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë

NULL NULL
23.02.2023 17:01

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell, përmes një postimi në Twitter ka bërë të ditur se është takuar me Sekretarin e Përgjithshëm të Kombeve të Bashkuara, Antonio Guterres.

Ai tha se me Guterres kanë diskutuar edhe për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, përcjell Klankosova.tv.

“Diskutuam Ukrainën, përpjekjet për të trajtuar ndryshimet klimatike, normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Serbisë dhe Kosovës”, ka shkruar ndër të tjera Borrell.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.