Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Borrell mban kokën me duar, pamje nga takimi Kurti-Vuçiq në Bruksel (VIDEO)

NULL NULL
27.02.2023 18:43

Bashkimi Europian ka publikuar pamje nga takimi trepalësh mes kryeministrit Albin Kurti, presidentit serb, Aleksandar Vuçiq dhe përfaqësuesve të lartë të BE-së, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak.

Borrell u deklarua fillimisht se nga ky takim, pret qasje konstruktive nga të dyja palët, transmeton klankosova.tv.

Po në këto pamje, në një moment, mund të shihni sesi shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell mban kokën me duar, veprim ky që flet shumë për situatën në të cilën gjendeshin pala kosovare dhe ajo serbe, me ndërmjetësuesit e dialogut në këtë takim.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.