Borrell konfirmon, sot në Bruksel nuk u arrit asnjë marrëveshje - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Borrell konfirmon, sot në Bruksel nuk u arrit asnjë marrëveshje

NULL NULL
18/08/2022

Shefi i Lartë për Politikë të Jashtme të BE-së, Josep Borrell, ka konfirmuar se në takimin që patën sot kryeministri Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, nuk është arritur ndonjë marrëveshje.

”Të pakënaqur, por sot nuk kemi arritur asnjë marrëveshje akoma”, u shpreh, mes tjerash, Borrell, në adresimin e tij pas takimit, transmeton Klankosova.tv.

Ai ka thënë se për mospajtimet e deritashme, mes të dyja palëve, ka kohë që të gjendet një zgjidhje deri më 1 shtator.