Borrell: Kina nuk mund të ndërmjetësojë mes Ukrainës dhe Rusisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Borrell: Kina nuk mund të ndërmjetësojë mes Ukrainës dhe Rusisë

NULL NULL
31.03.2023 21:33
Josep Borrell

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka thënë se Kina nuk është në gjendje të ndërmjetësojë mes Ukrainës dhe Rusisë.

Kina nuk mund ta bëjë këtë gjë, sepse sipas tij ajo “nuk bën dallim midis agresorit dhe viktimës”, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Tutje, Borrell tha se Kina duhet të përdorë ndikimin e saj mbi Rusinë për të bërë presion për paqe.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.