Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Borrell: BE dhe ShBA bashkëpunojnë efektivisht për dialogun Kosovë-Serbi  

NULL NULL
14.03.2023 18:39
Josep Borrell
Borrell: BE dhe ShBA bashkëpunojnë efektivisht për dialogun Kosovë-Serbi  

Shefi për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Josep Borrell gjatë një seance plenare të Parlamentit Evropian, ka folur rreth bashkëpunimit që Evropa ka me Amerikën rreth normalizimit të raporteve në mes të Kosovës dhe Serbisë.

“Ne punojmë aq mirë me ShBA-në në dialogun midis Kosovës dhe Serbisë. Më duhet të them se punojmë efektivisht”, ka theksuar Borrell duke u përgjigjur në pyetjet e deputetëve evropianë mbi marrëdhëniet transatlantike, raporton Tanjug, përcjell KlanKosova.tv.

Ndër pyetje që ju bën Borrell në parlament ishte edhe ajo që nëse BE do të përfshihet në zgjidhjen e krizës politike në Mal të Zi.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.