Borë në Shqipëri, Rama: Vijon pastrimi dhe shpërndarja e kripës në rrugët e mbuluara me dëborë - Klan Kosova

Borë në Shqipëri, Rama: Vijon pastrimi dhe shpërndarja e kripës në rrugët e mbuluara me dëborë

NULL NULL
4 months më parë

Në Shqipëri ka pasur reshje të dendura të borës, duke bërë kështu që të mbulohen edhe rrugët.

Por, në lidhje me këtë situatë, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se po bëhet pastrimi i tyre, përcjell Klankosova.tv.

“Puna vijon papushim me të gjitha kapacitetet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës në rrugët e zonave të mbuluara me dëborë”, ka shkruar Rama në Facebook.

Tutje, përmes këtij postimi, ai u uroj qytetarëve një fundjavë të qetë.