Boksierja Donjeta Sadiku më 27 korrik përballet me Caroline Dubois në Tokio 2020

Boksierja Donjeta Sadiku më 27 korrik përballet me Caroline Dubois në Tokio 2020

NULL NULL
2 days më parë

Boksierja Donjeta Sadiku e cila po përfaqëson Kosovën në Lojërat Olimpike Tokio 2020 do të ndeshet më 27 korrik.

Donjeta meçin e parë do ta ketë më bosierën nga Anglia, Caroline Dubois e cila ishte finaliste në kualifikimet në Paris. Përzgjedhja e ndeshjes mes dyshes u bë sot parmes shortit nga Olimpiada e Tokios për boks.

Nëse boksierja kosovare Donjeta Sadiku e kalon sfidën e parë dhe vazhdon në xhiron e dytë, ajo do të ndeshet me Rashida Shakilya Quante Ellis përfaqsuese e Shteteve te Bashkuara të Amerikës, njofton Klankosova.tv.