Boksierët kosovarë nisen për në Kampionatin Evropian U18 në Budva

Boksierët kosovarë nisen për në Kampionatin Evropian U18 në Budva

NULL NULL
6 days më parë

Katër boksierë kosovarë të kategorisë U18 janë nisur sot në mëngjes për në Kampionatin Evropian të boksit në Budva të Malit të Zi.

Nga nesër fillon sesioni i parë i eliminimeve, ku nga Kosova garojnë Lorent Murati, Loris Idrizi, Leotrim Muli dhe Taulant Jakupi.

“Selektori Besim Brahimi do të mbështetet në katër talentë për të arritur fitore për medalje”, thuhet në njoftimin e Fedarët së Boksit, përcjell Klankosova.tv.

Kampionatin do të fillojë nga data 15 tetor deri më 23 tetor, ndërsa sot hidhet shorti.