Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Boateng: Messi më i madhi

NULL NULL
08.05.2015 09:37
Kështu pati shkruar mbrojtësi i Bayern në 2013, kur argjentinasi fitoi fituar Topin e Artë.

Jerome Boateng kishte të drejtë. Mbrojtësi bavarez qysh në 2013 nuk kishte dyshime nëse Messi e meritonte apo jo Topin e Artë: “Përgëzime Messit. Ai është lojtari më i mirë në botë dhe e meriton më shumë se kushdo tjetër këtë çmim!” – pati shkruar Boateng nw Twitter.

Këto fjalë fituan peshën e tyre të vërtetë të enjten kur Boateng u gjet i bombarduar nga shakatë pas driblimit që Messi i bëri duke e rrëzuar në shpinë, në fitoren 3-0 të katalanëve. Mbrojtësi i Bayern nuk foli fare në konferencën për shtyp pas ndeshjes.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme