Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Blinken flet me Kulebën: Ia ritheksova mbështetjen e ShBA-së ndaj Ukrainës

NULL NULL
08.06.2023 23:34
Antony Blinken

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka folur me ministrin e Jashtëm të Ukrainës, Dmytro Kuleba.

Blinken e Kuleba folën për zhvillimet në frontin e luftës dhe mbështetjen amerikane për Ukrainën.

“Sot fola me Dmytro Kuleban për të diskutuar zhvillimet në fushën e betejës dhe për të riafirmuar mbështetjen e qëndrueshme të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ukrainën, pasi ajo qëndron e vendosur kundër pushtimit të Rusisë”, tha Blinken, transmeton Klankosova.tv.

Kujtojmë se në ditët e fundit, Ukraina pretendon se Rusia e ka shembur digën Nova Kakhovka në Kherson, e cila ka shkaktuar dëme të mëdha pasi shumë vende janë përmbytur nga uji dhe mijëra njerëz është dashur të evakuohen.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.