Blindohet Lezha, sot jepet masa për kreun e bashkisë Frrokaj - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Blindohet Lezha, sot jepet masa për kreun e bashkisë Frrokaj

NULL NULL
19/03/2018

Qysh në orët e para të mëngjesit forca të shumta policiorë janë vënë rë në Lezhë. Kjo për shkak se sot pritet që Gjykata të japë masen e sigurisë për kreun e Bashkisë Frokaj dhe të arrstuarit e tjerë të akuzuar për abuzim më pronat.Kryebashkiaku i Lezhës, Fran Frrokaj dhe 11 zyrtarët e tjerë të arrestuar për abuzime me pronat në Shëngjin do të dalin sot para gjykatës së Lezhës për rivlerësimin e masës së sigurisë.

Forca të shumta policie kanë rrethuar gjykatën dhe kanë vendosur shirita.

Frrokaj dhe zyrtarët e tjerë u arrestuan të premten me masë sigurie “arrest me burg” të marrë në mungesë nga gjykata e Lezhës, ndërsa 11 të tjerë janë ende në kërkim.

Seanca ishte parashikuar të zhvillohej të dielën, por që në orët e mëngjesit, mbështetës të kryebashkiakut Frrokaj dhe familjarë të personave të arrestuar protestuan dhe në disa raste bllokuan edhe rrugën para komisariatit të Policisë Lezhë.

Ata e konsiderojnë politik arrestimin e Frrokajt, ndaj kërkojnë lirimin e tij.

Në të njejtën linjë, qëndron edhe Partia Demokratike e Lezhës, e cila e cilëson arrestimin si tentativë për ti dëmtuar imazhin në Lezhë, shkruan syri.net.