Blind paralajmëron Arsenalin - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Blind paralajmëron Arsenalin

NULL NULL
03/10/2015
Përfaqësuesi i Holandës thotë se Manchester Unitedi udhëton me moral të lartë dhe vetëm një qëllim: fitoren, që të mbeten në krye të tabelës.

Daley Blind beson se Arsenali do ta ketë të vështirë ta mposhtë Manchester Unitedin në përballjen e së dielës në kuadër të Premier Ligës.

Unitedi e mposhti Wolfsburgun në mesjavë, në xhiron e dytë të Ligës së Kampionëve, ndërsa Gunners u mposhtën nga Olympiakos.

“Ata do të mundohen për të bërë gjënë e duhur, por do ta kenë të vështirë sepse ne jemi duke luajtur mirë”.

“Është ndjenjë e mirë të shkosh si mysafir kur je në krye të tabelës – është shumë e veçantë”.

“Arsenali do të mundohet që të na befasojë, prandaj duhet të sigurohemi që të marrim tre pikë”.