Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bleu gabimisht biletën e lotarisë, fiton 50 mijë dollarë

NULL NULL
31.05.2023 22:32
lotari

Një burrë nga Maryland i ShBA-së deklaroi se blerja aksidentalisht e dy biletave të lotarisë me gërvishtje – në vend të njërës, e çoi në fitimin e çmimit prej 50 mijë dollarësh.

40-vjeçari i Beltsville u tha zyrtarëve të Lotarisë Maryland se ai po blinte bileta lotarie në dyqanin 7-Eleven në Old Columbia Pike në Burtonsville dhe kishte ndërmend të blinte vetëm një biletë gërvishtëse 20 dollarëshe Hot 777, por aksidentalisht zgjodhi dy.

Gabimi i tij u shpërblye kur bileta e blerë gabimisht doli të ishte fituese prej 50 mijë dollarësh.

Burri fatlum tha se ai dhe gruaja e tij planifikojnë ti përdorin paratë për të shlyer borxhet.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.