Blatter: Dua që të ndaj Topin e Artë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Blatter: Dua që të ndaj Topin e Artë

NULL NULL
16/12/2015
Lionel Messi, Cristiano Ronaldo dhe Neymar janë tre finalistët për çmimin më të madh personal këtë vit dhe presidenti shpreson

Sepp Blatter mezi pret që të ndajë Topin e Artë për vitin 2015 në janar, pasi suspendimi mbaron disa ditë para ceremonisë.

79 vjeçari pritet që të përballet me Komitetin Etik të FIFA-s të enjten dhe shpreson që ata do t’ia heqin suspendimin, ose së paku të mos ia zgjasin.

Suspendimi 90 ditor i tij përfundon më 5 janar 2016, ndërsa ngjarja gala do të mbahet më 11 janar në Zurich.

“Jam shumë i lumtur që këtë vit do ta dorëzoj trofeun”.

“Shpresoj që pas paraqitjes para Komitetin Etik të FIFA-s gjithçka do të kthehet për të mirë dhe do të më hiqet suspendimi, ose së paku të mos më zgjatet”.

“Fatmirësisht nuk votoj sepse të tre janë të mirë”.

“Messi do të bënte histori nëse do të fitonte për herë të pestë Topin e Artë, diçka që askush nuk e ka bërë”.

“Ai është lojtar i madh, por edhe Cristiano dhe Neymar janë të tillë”.

klankosova.tv