Blanc: Sirigu kthehet në fundjavë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Blanc: Sirigu kthehet në fundjavë

NULL NULL
16/10/2015
28 vjeçari do të kthehet në aksion ndaj Bastias këtë fundjavë pas lëndimit të zgjedhjes së parë.

Laurent Blanc e ka shprehur përkrahjen e tij për Salvatore Sirigun si gardian i skuadrës këtë fundjavë ndaj Bastias.

Italiani nuk ka luajtur për PSG-në këtë sezon pasi e humbi vendin nga nënshkrimi i ri i skuadrës Kevin Trapp.

Por ai do të kthehet ndaj Bastias shkaku i lëndimit të gjermanit.

“Sirigu do të jetë pjesë e 11-ës startuese. Nuk është asgjë e veçantë, është një e vërtetë”.

“Ai do të luajë një ndeshje. Kjo është e tëra. Ai nuk ka luajtur në para-sezon dhe duhet të jetë i lumtur”.

“Shpresoj që ta tregojë veten. Është njeri i shkëlqyeshë”.