Bitcoin po bie, tash mund të blihet për 24 mijë euro (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bitcoin po bie, tash mund të blihet për 24 mijë euro (VIDEO)

NULL NULL
nga Flamur Gajtani 19/06/2022

Monedha më e përdorur digjitale Bitcoin, ra në vlerë këtë fillimjavë.

Ajo po sillet rreth 24 mijë dollarë, dhe sipas njohësve për këtë rënie ndikuan shumë faktorë përfshirë edhe luftën në Ukrainë.

Edhe ekonomist mendojnë njëjtë, dhe këtë ndryshim e lidhin me rënien e vlerës së mallrave dhe shërbimeve në gjithë botën.

Nga ky zvogëlim në vlerë do pësojnë edhe kriptovalutat tjera.