15:38, 8 Prill 2019

Bëhet fjalë për tre “bisha” të 3 gjigantëve të prodhimit të makinave.

Nëse do të vinit përballë Mercedes AMG të modelit të fundit, përkatësisht versioni G63, Audi RS3 dhe Porsche 718 Cayman GTS kush mendoni se do të dilte fitimtar në një garë shpejtësie?

Mercedes me 577 kuaj fuqi garon me dy super makina, por nuk ia del të fitojë garën, megjithëse i konkurron fuqishëm, shkruan TOP GEAR përcjellë Klan Kosova.

Në aerodinamikë dhe në peshë të lehtë triumfon Audi RS3, i cilësuar si mini versioni i Audi A8.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë