21:33, 17 Maj 2018

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është takuar me shumë personalitete dhe zyrtarë që kanë marrë pjesë në Samitin e Sofjes.

Një nga personalitetet që takoi kryeministri shqiptar ishte edhe kancelarja gjermane që konsiderohet si gruaja më e fuqishme në politikë.

Rama ka kërkuar ndihmën e kancelares Angela Merkel rreth një debati të ashpër që pati me presidentin francez, Emmanuel Macron.

Pë më shumë shikoni videon më poshtë.

 

 

 

 

 

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë