Binder fiton garën Sprint në Moto GP - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Binder fiton garën Sprint në Moto GP

NULL NULL
nga Naim Selmani 29.04.2023 17:35

Fitues i garës Sprint në Moto GP të shtunën doli jugafrikani Brad Binder me motorin KTM Red Bull.

Ai arriti të hyjë në cak i pari në garën për shpërblimin e madh të Spanjës në shtegun Jerez, përcjell klankosova.tv.

Binder në këtë formë e la pas vetes kampionin aktual të botës, italianin Francesco Bagnaia.

Teksa vendin e tretë në podium e siguroi australiani Jack Miller.

Në këtë garë ishte i pa fat lideri i kampionatit Marco Bezzechi pasi u përfshi në një incident dhe përfundoi jashtë garës. /Klankosova.tv

lajme të ngjashme