Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bien temperaturat, sot mot i vranët dhe me shi

NULL NULL
28.03.2023 07:18
moti

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Vranësirat vende-vende mund të sjellin riga të dobëta dhe të izoluara shiu, ndërsa temperaturat do të bien në vlera njëshifrore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale parashihet të sillen ndërmjet 0 dhe 2 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale mes 5 dhe 7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe juglindja.