Bien pak temperaturat, nesër do të jetë më freskët - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bien pak temperaturat, nesër do të jetë më freskët

NULL NULL
30.07.2022 18:07

Nesër do të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë mëngjesit parashihen vende-vende edhe riga shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-28 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.