Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bie Ramadi

NULL NULL
18.05.2015 09:11
Militantët e Shtetit Islamik mbrëmë e kanë marrë kontrollin ndaj Ramadit, që është kryeqytet i provincës perëndimore irakiane , Anbar. Ky qytet ra në duart e mili

Ky qytet ra në duart e militantëve islamikë me gjithë përkrahjen e sulmeve ajrore të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara.

“Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se koalicioni ka ndërmarrë 18 sulme ajrore kundër caqeve të militantëve të Shtetit Islamik në Irak, gjatë 24 orëve të kaluara, përfshirë 7 sosh afër Ramadit.

Zyrtarët thanë se vlerësohet se afro 500 civilë dhe forca të sigurisë janë vrarë nga ofensiva e e IS-it në këtë qytet.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.