Bie Ramadi - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Bie Ramadi

NULL NULL
18/05/2015
Militantët e Shtetit Islamik mbrëmë e kanë marrë kontrollin ndaj Ramadit, që është kryeqytet i provincës perëndimore irakiane , Anbar. Ky qytet ra në duart e mili

Ky qytet ra në duart e militantëve islamikë me gjithë përkrahjen e sulmeve ajrore të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara.

“Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se koalicioni ka ndërmarrë 18 sulme ajrore kundër caqeve të militantëve të Shtetit Islamik në Irak, gjatë 24 orëve të kaluara, përfshirë 7 sosh afër Ramadit.

Zyrtarët thanë se vlerësohet se afro 500 civilë dhe forca të sigurisë janë vrarë nga ofensiva e e IS-it në këtë qytet.